Çevre Dostu Arama Motoru

Tarih: Ocak 25, 2010 | Yazan:  
Kategori: Arama Motorları Bu makale toplam 3.024 kez okundu.

Ecosia söz konusu web sitesi ve arama motorunun kurucusu Christian Kroll, Ecosia sunucularına yeşil elektrik ve gelir arama motorunun sponsor bağlantılar oluşturulan bir kuyruklu yüzde 80’i çalıştırın göre Dünya Doğayı Koruma Vakfı bağışlanacak olacaktır ( WWF). Yahoo ve Bing, iki oldukça popüler arama motorları, güçlerini birleştirmeye ve arama sonuçları ve sponsor bağlantılar Ecosia sağlayarak başlatma arama motoru yardım karar verdik. “Ben ki Google ile uydurabilecek Yahoo ve Bing birleştirerek,” Kroll dedim.

Kroll sadece yirmi-altı yaşında, ama bu ilk denemesi bir eko-yerden bilinçli Sitemin değildir. 2008 yılında, bir başka çevre arama motoru Forestle denilen odaklı kurdu.

Kroll göre, site memleketi Almanya’da popüler oldu, ancak uluslararası piyasaların o istediği dikkat çekmek değildi. “Ben fikir dünyanın kullanımına açmak istedim,” Kroll dedi. “Bu yüzden Ecosia kurdu var.”

Resmen, Ecosia 7 Aralık 2009 olan aynı gün Dünya İklim Zirvesi’nde Kopenhag yapıldı olduğu kadar başlatmak değildi. Sitesi, tropikal yağmur ormanlarının ormansızlaşma göre dünyada bu yüzden Kroll yaptığı yeni bir arama motoru ile durdurmak için kampanya olduğunu CO2 emisyonları, bir tek ve en önemli kaynağıdır.

World Wide Fund (WWF) Doğa için, Ecosia’s kazanç alıcı, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklamasında da İnternet kullanıcıları yağmur ormanlarının 2.000 metrekarelik her yıl yaklaşık Ecosia olan bir buz hokey boyutu hakkında kullanılarak koruyabilirsiniz dedi Buz pateni. WWF ayrıca belirtilen eğer sadece bir yüzde küresel Internet erişimine Ecosia kendi Web aramaları, bir yağmur ormanı alanı için büyük olarak İsviçre her yıl kaydedilmiş olabilir.

Eberhard Brandes, WWF Almanya başkanı, “yeşil arama motoru çok modern ve yenilikçi yaklaşımı, kullanıcılarının zahmetsizce dünya iklimi kurtarmak için izin” dedi. Orada önemli bir soru ihtiyacı cevap olarak, though: nasıl tam olarak bu mümkün mi?

  • Reklam Alanı

Yorumlar

1 Yanıt to “Çevre Dostu Arama Motoru”
  1. ygs lys sonuçları dedi ki:

    yeni çıkan arama motorlarına sitelerinizi eklemek daha mantıklı kısa sürede hedeflediginiz kelimede üst sırada olmak mümkün örnegin bing.com şu an iyi hit yolluyor sitelere.

    makale için teşekkürler.

Yorum Yazın