Nortel KOBİ’ler için Tümleşik İletişimde İşbirliğini Hızlandırıyor

Tarih: Ekim 30, 2008 | Yazan:  
Kategori: Bilişim Rüzgarı Bu makale toplam 1.287 kez okundu.

KOBİ’ler için “Tümleşik İletişim” alanında işbirliğinde bulunan Nortel’in, SCS 500 ürünü (Software Communications System) ile IBM’in Power Systems İşlemcileri sektör için benzersiz, ölçeklenebilirliği yüksek sağlam bir entegrasyon sunuyor.

30 ile 500 arasında çalışanı bulunan KOBİ’ler ve kurumlar için bu entegrasyon, kurumların çalışanları, müşterileri ve tedarikçileri arasında zengin iletişim ve işbirliği için cazip bir çözüm. Bu kapsamda, Nortel’in ses iletişimdeki liderliği ile IBM’in Lotus Sametime, Lotus Notes ve Domino alanındaki gücü, müşteri ilişkileri yönetimi, satış noktası, e-posta ve takvim gibi olanakları tek bir IBM platformunda sunuyor.

Nortel’in Tümleşik İletişim yazılımı, farklı donanım sunucu platformlarında çalışan SIP (Session Initation Protocol – Oturum Başlatma Platformu) standardını temel alıyor. Kolay kullanımlı, tak – çalıştır arayüzü sayesinde, çözümlerin kurulumu, yönetimi ve bakımı son derece rahat. Kullanıcılar, verimliliklerini artırmak için, seçtikleri herhangi bir cihazda kendi tercihlerine göre kişiselleştirilmiş iletişim deneyimi oluşturabiliyor. Bu çözümler aynı zamanda, IT, yönetim, hizmet ve konferans maliyetlerini düşürerek, sermaye ve işletme giderlerini azaltmaya da yardımcı olabilir.

Nortel, Kurumsal Çözümler Başkanı, Joel Hackney konuyla ilgili şunları söyledi, “KOBİ’ler, maliyetleri azaltmak, çalışan verimliliğini artırmak ve müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için Tümleşik İletişimi uygulama konusunda istekli. Bugün KOBİ pazarına sunulan çözümler, büyük kurumlar için geliştirilmiş ve KOBİ’lerin ihtiyaçlarına hemen yanıt verebilecek hale henüz getirilmemiştir. Oysa Nortel ve IBM arasındaki kapsamlı işbirliği, doğrudan KOBİ’lere özgü ihtiyaçlara yönelmiş durumda.”

IBM Kurumsal Sistemler Bölümü Başkan Yardımcısı Mark Shearer ise konuyla ilgili şunları söyledi, “Tümleşik İletişim için her zaman güvenilir, ulaşılabilir, gerçek zamanlı işlem kapasitesi gerekir ve IBM Power Systems, dünyanın en hızlı ve ölçeklenebilir platformlarından birini sunar. Bu olanakları Nortel’in IP telefonu uygulamaları ile birleştirerek, iki tarafın müşterilerine de değerli bir çözüm sunabiliyoruz.”
IBM donanım ve yazılımlarıyla Nortel’in ses iletişimi alanındaki uzmanlığının oluşturduğu bu benzersiz kombinasyon, KOBİ pazarı için inanılmaz güçlü bir çözüm sunmaktadır.”

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “Nortel KOBİ’ler için Tümleşik İletişimde İşbirliğini Hızlandırıyor”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın