Türk Telekom, Siemens ve Panasonic ile Kablosuz Ev Telefonu İşbirliği Gerçekleştirdi

Tarih: Ağustos 15, 2008 | Yazan:  
Kategori: Bilişim Rüzgarı Bu makale toplam 2.071 kez okundu.

Türk Telekom, Siemens SHC ve Tekofaks Panasonic işbirliğiyle kablosuz ev telefonlarında yeni bir kampanya başlattı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, basın mensuplarını, toplantıyı yeni binada ilk kez düzenledikleri için iki defa ‘hoşgeldiniz’ diyerek karşıladı.

Pazarlama ve İletişim Başkanı Demircan, Panasonic ve Siemens firmalarıyla gerçekleştirdikleri işbirliğinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. En başından beri ‘evde ev, işte iş’ telefonu kullanılmasını savunduklarını hatırlatan Demircan, bu konsept çerçevesinde çeşitli iyileştirmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Demircan, yaptırdıkları araştırmalara göre kullanıcıların sabit hatlar üzerinden daha çok kısa mesaj uygulamasının bir hizmet olarak sunulmasını istediklerinin ortaya çıktığını ifade etti. Halihazırda 100 bini aşkın SMS atabilen telefonun kullanıldığına dikkati çeken Demircan, bu telefonlarda bulunan arayan numarayı görme özelliği ile ekran çözünürlüğünün yüksek olmasının talebi olumlu yönde etkilediğini söyledi.

65 bin yeni evli çiftin DECT telefon aldığını ve sayının bu yıl içerisinde 100 binin üzerine çıkmasını umduklarını belirten Demircan, Temmuz ayı sonuna kadar bu telefonlar üzerinden SMS atılmasını ‘bedava’ yaptıklarını söyledi.

Yeni DECT telefonların, 2 ay boyunca 500 dakika bedava kullanabileceğini ifade eden Demircan, bu hizmetten yararlanmak isteyen abonelerin fiyatı 60 YTL olan cihazlardan birini almalarının yeterli olacağını söyledi.

Avea ile ortak yürüttükleri bir çalışma çerçevesinde DECT telefon alan Avea kullanıcılarına 600 dakika bedava konuşma imkanı sağladıklarını açıklayan Demircan, Haziran’da çıkarttıkları 2 yeni tarifeden ‘Uzun Konuşturan Tarife’de vergiler dahil 19 YTL karşılığında her 60 dakika konuşmanın kullanıcılara 12 kuruşa mal olduğunu söyledi.

Yeşil konsepti benimsediklerini anımsatan Demircan, 710 bin abonenin e-fatura kullanmaya başladığını ve ayrıca yıl sonuna kadar da 100 bin ağaç dikmeyi planladıklarını söyledi.

Toplantıda bir konuşma yapan Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel’de yaptığı konuşmada, ‘müşterimiz neredeyse biz de oradayız’ sloganıyla kullanıcılara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Marka imajını geliştirmek için 2500 noktadaki satış kanalını bazı elemeler sonrasında 1400’e kadar düşürdüklerini ve bayilerde bir standardizasyona gittiklerini ifade eden Çamlıbel, müşterilerin yeni konsept mağazalarda aynı düzen ve konforu bulabileceklerini söyledi.

Tekofaks Komünikasyon ve Tüketici Elektroniği Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Serhat Tatlı, Türkiye’de ana sorunun iletişimden yeterince yararlanamaması olduğunu belirtirken, Siemens Ev ve Ofis İletişimi Bölümü Genel Müdürü Demet Savaş, DECT telefonların SMS’in dışında hırsız alarmı ve bebek monitörü gibi özelliklerle tüketiciye sunulduğunu ifade etti.

Panasonic KX-TG ve Siemens’in SHC serisi DECT telefonlar, 60-390 YTL fiyatlarla kampanya dahilindeki satış noktalarından temin edilebiliyor.

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “Türk Telekom, Siemens ve Panasonic ile Kablosuz Ev Telefonu İşbirliği Gerçekleştirdi”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın