Youtube ziyaretçi sayısı 2 katına fırladı!

Tarih: Aralık 16, 2008 | Yazan:  
Kategori: Bilişim Rüzgarı Bu makale toplam 1.633 kez okundu.

Milliyet.com.tr’nin haberine göre; Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi YouTube’a 5 Mayıs 2008’den itibaren mahkeme kararıyla erişim engellenmesine karşın, Türkiye’deki ziyaretçi sayısının ikiye katlandığı belirlendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 21 Kasım’da Hindistan’a giderken uçakta gazetecilerin YouTube yasağı ile ilgili sorususuna “Ben giriyorum siz de girin” yanıtını vermişti. Google’un arama motoruna “YouTube’a nasıl girilir?” ve “YouTube’a girmenin yolları” diye yazıldığında, karşılaşılan sonuç sayısı 350 bine kadar ulaştı. İnternette 20 milyonun üzerindeki web sayfasının ziyaret edilme trafiği hakkında bilgi veren www.alexa.com’un verilerine göre, YouTube, kasım ortasında her gün ortalama 800 bin civarında Türk internet kullanıcısı tarafından ziyaret edildi. YouTube böylece Türkiye’de en çok ziyaret edilen 100 site listesinde 14. sıradan 9. sıraya çıktı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı bu 350 bine yakın sayfa sayısına acaba erişimi engelliyerekmi bunun önüne geçicek? Bence youtube’un erişiminin engelinin kaldırılması en doğru karar olurdu. Hem daha kolay olur 😉

  • Reklam Alanı

Yorumlar

1 Yanıt to “Youtube ziyaretçi sayısı 2 katına fırladı!”
  1. Nihat Öztürk dedi ki:

    Eee engellelerse öyle olur tabi. 😀

Yorum Yazın