YouTube’a Rakip TTnet Video Sitesi AROG ve LÖST ile İddialı

Tarih: Aralık 3, 2008 | Yazan:  
Kategori: Bilişim Rüzgarı Bu makale toplam 2.526 kez okundu.

TTNET VİDEO’nun yeni içerikleri arasında, Cem Yılmaz’ın yeni filmi A.R.O.G.’un reklam filmi ve fragmanları, TTNET VİDEO’ya özel kamera arkası görüntüsü, tüyler ürperten gerilim dizisi Mezapotamya’nın Gizemi, dünyada izlenme rekorları kıran LOST dizisinin “Bizim Türkler bir adaya düşseydi ne olurdu?” fikrinden yola çıkan Türk versiyonu “LÖST” yer alıyor.

YouTube rakip bir video portali iddiası taşıyan TTnet VİDEO, haber, spor, yerli/yabancı belgeseller, diziler, ünlülerle röportajlar ve sinema gibi çeşitli kategorilerde binlerce videonun yanı sıra, özel web dizileri, sinema ve film dünyasındaki gelişmeleri sunuyor.

www.ttnetvideo.com.tr adresinde yer alan sitede 6.000’in üstünde video arşivi bulunduğu bildiriliyor. TTnet MÜZİK üyeleri mevcut şifreleri ile portala giriş yaparak, TTnet VİDEO’nun tüm özelliklerden yararlanabiliyor.

Lost değil, “Löst”

TTnet VİDEO’nun yeni içerikleri arasında, Cem Yılmaz’ın yeni filmi A.R.O.G.’un reklam filmi ve fragmanları, TTnet VİDEO’ya özel kamera arkası görüntüsü, tüyler ürperten gerilim dizisi Mezapotamya’nın Gizemi, dünyada izlenme rekorları kıran LOST dizisinin “Bizim Türkler bir adaya düşseydi ne olurdu?” fikrinden yola çıkan Türk versiyonu “LÖST” yer alıyor.

Portalin filtreleme özelliği var. Videolar 3 farklı boyutta izlenebiliyor, oy verilebiliyor, favorilere eklenebiliyor.

TTnet Video’yu kullanabilmek için kaydolmak gerekiyor. Kayıt için telefon ve ADSL abone numaraları verilerek, 1 aylık deneme üyeliği başlatılabiliyor. Tam üyelik için ise, TTmail e-posta hesabının aktifleştirilmesi ve bu adresle TTnet Video portaline kaydolunması gerekli.

TTnet Rekabete Hazırlık Yapıyor

YAPA yani yerel ağın paylaşıma açılması ile birlikte, Türk Telekom altyapısının diğer ISS’lerce daha rahat kullanılmaya başlanması gündeme geldi. Yanı sıra 2 yıl önce verilen altyapı hizmetleri lisansları firmaların kendi altyapılarını kurmalarına, Türk Telekom dışında da hat döşemelerine izin veriyor.

Bu gelişmelerle birlikte temmuz ayında Sapanca’da yapılan Telekom Zirvesi’nde, Dr.Paul Doany tarafından bir açıklama yapılmış ve TTnet Pazar payının % 20 aşağıya düşmesine kadar, diğer ISS’lere, TTnet’ten % 3-6 arası daha düşük fiyatla toptan hat verileceği belirtilmişti.

İşte bunların sonucunda bugün hala ADSL pazarının % 95’ine sahip olan TTnet, kendisini rekabete karşı hazırlıyor. TTnet Video da bu rekabetin doğal unsurlarından birisi olacak gibi gözüküyor. Çünkü TTnet Video’dan yararlanabilmek için TTnet ADSL abonesi olmak gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde Ttnet’in sunduğu olanakları değerlendiren bir makale yayınlayacağız.

kaynak: turk.internet.com

 • Reklam Alanı

Yorumlar

11 Yanıtlar to “YouTube’a Rakip TTnet Video Sitesi AROG ve LÖST ile İddialı”
 1. kubra.esen.41 dedi ki:

  İnsan beyni ile ilgili süper bir belgesel yapmışlar.TTNet Videoda izledim.Bayıldım.

 2. tamer dedi ki:

  elin oğlunun youtube’u varsa memleketin ttnet’i var

 3. sema dedi ki:

  Kısa film meraklıları sizi TTNet Video’ya davet ediyorum.Kesinlikle çok iyi.

 4. veli dedi ki:

  Ttnet video’ya girip bir baktım.Bütün her şey var. Nerede iyi yemekler yiyebilirim?, son moda ne? Sağlıklı olmak için bilmem gerekenler…daha neler neler.

 5. selcın dedi ki:

  ttnet vıdeoda ıstedıgınız hersey mevcut ben dusunuyordum ıftar yemegımı nherde yıtyebılırım dıye ordan baktım ve cok guzel bı restaurant buldum

 6. aşkın dedi ki:

  TTNet videoda güncel haberlerle ilgili çok iyi videolar var.Bence girip bir bakmalısınız 🙂

 7. ceyda dedi ki:

  gerçekten söyledikleri kadar iyi mi diye girdim ttnet videoya baktım.hakikaten çok iyi.

 8. meraklı dedi ki:

  ne kadar çok ttnet video hakkında güzel şeyler yazan var. bende bir inceleyeyim bari.

 9. boşver dedi ki:

  boşver uğraşma bence süper bi site ttnet video

 10. yalın dedi ki:

  bende ttnet video üyesiyim ve hakikaten şu anda rakipi yok diyor tek geçiyorum :):)

Yorum Yazın