ALMANLARIN ÜÇTE BİRİ GOOGLE’A KENDİNİ SORUYOR

Tarih: Ekim 20, 2008 | Yazan:  
Kategori: Google Haberleri Bu makale toplam 1.508 kez okundu.

Almanların Üçte Birinin İnternetin Yaygın Olarak Kullanılan Arama Motorlarında Kendileriyle İlgili Arama Yaptıkları Ortaya Çıktı.

Almanların üçte birinin internetin yaygın olarak kullanılan arama motorlarında kendileriyle ilgili arama yaptıkları ortaya çıktı.14 yaş üstü bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre insanların üçte biri Google ve Yahoo gibi arama motorlarında kendi isimleriyle ilgili “kim benim hakkımda nasıl ve ne yazıyor?” sorusuna cevap arıyor. Federal Bilgi Teknolojileri, İletişim ve Yeni İletişim Araçları Federasyonu (BITKOM) ve kamuoyu araştırma şirketi Forsa’nın ortaklaşa yayınladıkları “Web Gözlemi”nde yayınlanan anket sonuçlarına göre özellikle işverenlerde bu eğilim oldukça üst düzeyde.

Serbest meslek sahiplerinin üçte ikisi kendi isimleriyle ilgili olarak internette düzenli olarak arama yapıyor. 18-29 yaş arası gençlerin yüzde 67’si kendisiyle ilgili araştırma yaparken, 30-44 yaş gurubunda bu oran yüzde 41, 45-59 yaş arasında ise yüzde 34’e kadar düşüyor. Erkeklerin yüzde 36’sı internette kendi isimleriyle ilgili aramaya yaparken bu oran bayanlarda yüzde 32’ye düşüyor.

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “ALMANLARIN ÜÇTE BİRİ GOOGLE’A KENDİNİ SORUYOR”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın