EİB İLE GOOGLE KOBİ’LERİN İNTERNETİ ETKİLİ KULLANMASI İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

Tarih: Ekim 20, 2008 | Yazan:  
Kategori: Google Haberleri Bu makale toplam 1.512 kez okundu.

Arama Motoru Google ve Ege İhracatçı Birlikleri (Eib), Kobi’lerin İnterneti Etkili Bir Pazarlama Kanalı Olarak Kullanmasını Desteklemek İçin İşbirliği Yaptı. Bu Kapsamda Eib Genel Merkezi’nde Ücretsiz Eğitim Toplantısı Düzenlendi. Katılımcılara, Online Dünyanın Kobi’lere Sunduğu Fırsatlar ve İnternet Reklamcılığını Etkili Kullanma Yöntemleri Anlatıldı.

Arama motoru Google ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), KOBİ’lerin interneti etkili bir pazarlama kanalı olarak kullanmasını desteklemek için işbirliği yaptı. Bu kapsamda EİB Genel Merkezi’nde ücretsiz eğitim toplantısı düzenlendi. Katılımcılara, online dünyanın KOBİ’lere sunduğu fırsatlar ve internet reklamcılığını etkili kullanma yöntemleri anlatıldı.

Google Türkiye ve EİB yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantı, üyeler tarafından büyük ilgi gördü. Açılış konuşmasını EİB Genel Sekreteri Sezmen Alper’in yaptığı toplantıda Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, Google ve internet reklamcılığı hakkında bilgi verdi. Ayrıca katılımcılar, Google AdWords çözümleriyle ilgili sunumları görme fırsatı buldu. EİB Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, küresel rekabetin arttığı bir ortamda hizmetlerinin önemli bir bölümünü internet ortamına taşıdıklarını, bu sayede üyelerine daha seri ve daha az maliyetle müşterilerine ulaştıklarını söyledi. Türkmenoğlu, “İşin pazarlama tarafında orta ve uzun vadeli hedeflerimize ulaşmamız için yapmamız gereken daha çok şey var. Bu sebeple dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google ile işbirliğinde üyelerimize yönelik yeni bir hizmetin başlangıcındayız. Firmalarımızın uluslararası tanıtım çalışmalarının etki ve verimliliğini internet reklamcılığı aracılığıyla desteklemek amacıyla, ‘İnternette Tanıtım Destek Programı’ çalışmasını başlatıyoruz” dedi.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü İçil ise, “KOBİ’ler online pazarlama faaliyetlerine yatırım yaparak yeni müşterilere erişebilir, maliyetlerini kontrol edebilir ve bu sayede işlerini büyütebilir. KOBİ’lerin interneti etkili bir pazarlama kanalı olarak kullanmasını desteklemek üzere planladığımız yerel işbirliklerinin ilkini, EİB ile ortak düzenlediğimiz eğitim toplantısıyla hayata geçirdik. Bu çalışmanın, diğer KOBİ örgütlerine de örnek teşkil etmesini diliyoruz.” şeklinde konuştu. (CİHAN)

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “EİB İLE GOOGLE KOBİ’LERİN İNTERNETİ ETKİLİ KULLANMASI İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın