Google Türkiye ve Ege İhracatçılar Birliği (EIB) KOBİ’leri Yurtdışı Pazarlar ile Buluşturuyor

Tarih: Ekim 30, 2008 | Yazan:  
Kategori: Google Haberleri Bu makale toplam 2.997 kez okundu.

Google Türkiye ve Ege İhracatçılar Birliği’nin işbirliği kapsamında, Ege İhracatçılar Birliği genel merkezinde düzenlenen ücretsiz eğitim toplantısında, ‘online’ dünyanın KOBİ’lere sunduğu fırsatlar ve internet reklamcılığını etkin kullanma yöntemleri paylaşıldı.

Google Türkiye ve Ege İhracatçılar Birliği yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantı üyeler tarafından büyük ilgi gördü. Açılış konuşmasını Ege İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri Sezmen Alper’in yaptığı toplantıda Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil Google ve internet reklamcılığı hakkında bilgi verdi. Toplantıda ayrıca katılımcılar Google AdWords çözümleri ile ilgili sunumları izleme fırsatını yakaladılar.

Google Türkiye ve Ege İhracatçılar Birliği’nin işbirliği ile ilgili Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Türkmenoğlu yaptığı açıklamada;küresel rekabetin arttığı bir ortamda Ege İhracatçı Birlikleri olarak hizmetlerinin önemli bir bölümünü internet ortamına taşıdıklarını bu sayede üyelerine daha seri ve daha az maliyetle ulaştıklarını söylediHer işin temelinde iki önemli başlığın üretim ve pazarlama olduğunu belirten Türkmenoğlu, “İşin pazarlama tarafında orta – uzun vadeli hedeflerimize ulaşmamız için yapmamız gereken daha çok şey var. Bu nedenle, bugün dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google ile işbirliğinde üyelerimize yönelik yeni bir hizmetin başlangıcındayız. Firmalarımızın uluslar arası tanıtım çalışmalarının etkinliğini ve verimliliğini internet reklamcılığı aracılığıyla destekleme amacıyla “İnternet’te Tanıtım Destek Programı” çalışmasını başlatıyoruz. Program kapsamında internet reklamcılığı ile firmalarımızın hedef müşteri kitlelerine doğru şekilde, doğru bölgede, düşük reklam bütçesiyle en uygun koşullarda ulaşmalarının sağlanacağına inanıyorum” diye konuştu.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil bu işbirliği ile ilgili; ‘Google Türkiye olarak hedeflerimizden biri de Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıyan KOBİ’lerin online dünyanın sunduğu fırsatlardan etkin olarak yararlanmalarını sağlamaktır. KOBİ’ler online pazarlama faaliyetlerine yatırım yaparak yeni müşterilere erişebilir, maliyetlerini kontrol edebilir ve bu sayede işlerini büyütebilirler. Google Türkiye olarak KOBİ’lerin interneti etkin bir pazarlama kanalı olarak kullanmalarını desteklemek üzere planladığımız yerel işbirliklerinin ilkini Ege İhracatçılar Birliği ile ortak düzenlediğimiz eğitim toplantısı ile gerçekleştirdik. Bugüne kadar üyelerinin yurtdışı pazarlara açılması için aktif bir çalışma programı izleyen Ege İhracatçılar Birliği ile bu projeyi yapmaktan son derece heyecan duyuyoruz. Bu çalışmanın ülkemizdeki diğer KOBİ örgütlerine de örnek teşkil etmesini diliyoruz’ dedi.

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “Google Türkiye ve Ege İhracatçılar Birliği (EIB) KOBİ’leri Yurtdışı Pazarlar ile Buluşturuyor”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın