GOOGLE’DAN 10. YILINDA 10 MİLYON DOLAR ÖDÜL

Tarih: Ekim 20, 2008 | Yazan:  
Kategori: Google Haberleri Bu makale toplam 1.394 kez okundu.

İnternetin Bir Numaralı Arama Motoru Google, Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Nedeniyle “Dünyayı Değiştirecek En İyi Fikirleri” 10 Milyon Dolarla Ödüllendirecek.

İnternetin bir numaralı arama motoru Google, kuruluşunun 10. yıl dönümü nedeniyle “dünyayı değiştirecek en iyi fikirleri” 10 milyon dolarla ödüllendirecek.

Google’ın açıklamasında, bu ödülün, “akıllı teknoloji aracılığıyla olağanüstü sonuçlar sağlayacak, küçük ölçekte başlayarak uzun dönemde büyük sonuçları olacak” 5 fikrin sahipleri arasında paylaştırılacağı belirtildi.

Açıklamada, fikirlerin Google’a sunulabileceği sürenin 20 Ekimde dolacağı kaydedildi.

Tüm fikirler arasından 100 tanesinin seçilerek 27 Ocak 2009’da açıklanacağı, daha sonra Google kullanıcılarının finale kalan 20 fikri belirleyeceği, Google’un oluşturacağı kurulun da kazanan 5 fikri seçeceği belirtildi.

15 Eylül 1997 tarihinde Larry Page ve Sergey Brin adlı Stanford Üniversitesi öğrencilerinin, ”google.com” adının haklarını almalarıyla basit bir arama motoru olarak kurulan Google, kısa sürede internet üzerinden bilgiye ulaşmada en çok kullanılan arama motoru haline geldi.

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “GOOGLE’DAN 10. YILINDA 10 MİLYON DOLAR ÖDÜL”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın