GOOGLE’DAN KOBİ’LERE INTERNET SERVİS KANALI

Tarih: Ekim 20, 2008 | Yazan:  
Kategori: Google Haberleri Bu makale toplam 1.446 kez okundu.

Dünyanın Önde Gelen Arama Motoru Google, Başta Reklam Ajansları ve Web Tasarımcıları Gelmek Üzere Teknoloji ve Kobi Danışmanları ile İnternet Dünyasında Kariyer Yapmak İsteyen Yeni Mezunlara, Sertifikalı İnternette Etkin Yer Alma ve İnternet Reklamcılığı Eğitimi Verecek.

Dünyanın önde gelen arama motoru Google, başta reklam ajansları ve web tasarımcıları gelmek üzere teknoloji ve KOBİ danışmanları ile internet dünyasında kariyer yapmak isteyen

yeni mezunlara, sertifikalı internette etkin yer alma ve internet reklamcılığı eğitimi verecek.Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, Google olarak, işletmelerin teknolojiyi daha fazla kullanarak rekabet güçlerini arttırmalarına destek olmak istediklerini ifade etti.

Türkiye’de faaliyet gösteren 1 milyon 800 bin KOBİ’den 400 bininin internet sitesi bulunduğunu belirten İçil, KOBİ’lerin internet reklamcılığını etkin kullanmaları konusunda OSTİM ve Ege İhracatçı Birlikleri ile yapılan işbirliği anlaşmalarını yaygınlaştıracaklarını bildirdi.

Google’ın, projenin ikinci basamağı olarak bir süre önce “Google İnternet Reklamcılığı Programı”nı başlattığını duyuran İçil, programla katılımcıların internet reklamcılığı dünyasına girip, bir web sitesinin nasıl etkin bir pazarlama aracına dönüşebileceğini göreceklerini ve hizmet verdikleri firmaların bu dünyada yer alması için özel fırsatlara ulaşacaklarını anlattı.

İçil, programa katılım için ön kayıt toplamaya başladıklarını belirtirken, profile uyan firmaları kayıt incelemeyle seçeceklerini ve seçilen firmaların da 22 Ekimde İstanbul’daki “Google İnternet Reklamcılığı” etkinliğine kayıt olabileceklerini, tam gün ve ücretsiz olan eğitimin ardından yapılacak sınavla programın tüm kayıt adımlarının tamamlanacağı bilgisini verdi.

Sertifika alan firmaları, çeşitli dönemlerde ek eğitimler ve yeni teknolojilerdeki güncel bilgilerle destekleyeceklerini ve özel fırsatlar sunacaklarını anlatan İçil, İstanbul’daki ilk etkinliğin ardından, talep gelmesi halinde diğer kentlerde de eğitim verebileceklerini bildirdi.

İçil, “Google, böylece KOBİ’lerin internet reklamcılığı ve web siteleri konusunda servis alacağı uzman bir kanal kuracak” diyerek, programa katılmak isteyenlerin “www.google.com.tr /internetreklamciligi” adresinden başvuru yapabileceklerini duyurdu.

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “GOOGLE’DAN KOBİ’LERE INTERNET SERVİS KANALI”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın