Tüm alfabeyi Google Maps’de buldu

Tarih: Nisan 29, 2009 | Yazan:  
Kategori: Google Haberleri Bu makale toplam 1.236 kez okundu.

Avustralyalı tasarımcı Rhett Dashwood, yaşadığı eyalati Google Maps’te karış karış tarayarak alfabedeki 26 harfi de uydudan bulmayı başardı.

Google Maps’i şimdiye dek kullanmayan yoktur. Adres tariflerinde bile oldukça yaygın bir biçimde kullanılan Google Maps, oturduğu yerden dünyayı gezmek isteyen, ya da gidemediği yerleri en azından kuş bakışı görmeyi isteyenlerin de kllandığı bir uygulama.

Ancak Avustralyalı tasarımcı Rhett Dashwood, gerçekten yaratıcı bir fikirle şimdiye dek kimsenin aklına gelmeyen bir çalışmaya imza atmış. Alfabedeki bütün harfleri Google Maps üzerinde bulan Dashwood, bulduğu harflerin hangi konumlarda olduğunu da kişisel sayfasında yayınlamış. Dashwood, en çok zorlandığı harflerin ise B, G, Z, W, R, K gibi kıvrımlı harflerin olduğunu söylüyor. Dashwood, harfleri bulmak için hiçbir teknik yardım almadığını, hiçbir yardımcı araç kullanmadığını ve arayarak bulduğunu söylüyor. Bu ilginç çalışmaya Dashwood‘un kişisel sitesinden Burdan göz atabilirsiniz. Sayfada bulunan harflerin Google Maps koordinatları da yer alıyor.

  • Reklam Alanı

Yorum Yazın