Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Tarih: Eylül 29, 2009 | Yazan:  
Kategori: Seo Yarışması Bu makale toplam 2.276 kez okundu.

Yüksek hitli web sitesi ziyaretçileri yalnızca bir kısmını dönüştürün. Tıklamaya göre, ortalama online dönüşüm oranı% 2.3 civarında, yaklaşık% 9 ile en yüksek olan (yalnızca birkaç web 10% -15% işareti üzerinden) gidin. Aşağıdaki konularda dönüşüm oranı optimizasyon teknikleri ve dokunuşta biz odak bu madde: demografi, psychographics, benzersiz satış teklifi performans farkları, web sitesi yeniden tasarımı, ikna mimarisini, test ve dönüşüm yolları içinde.

Müşteri bilmek

Daha iyi müşterilerinize daha iyi bilmeniz gerekir satmak için.

Demografi:

*

Müşterilerinizin çoğunlukla kadın veya erkek var mı? Erkekler son derece mantıklı olması ve nedeni somut gerçekleri ile karar eğilimindedir. Kadınlar daha duygusal olma eğilimi ve kararlar için duygular güvenen, böylece erkek sizin ve somut gerçekler olmalı sen duygular etkiler gerekir kadın etkilemek için daha iyi etkilemek için.
*

Ne gelir / mesleğiniz nedir? Açıkçası, daha fazla müşteri daha size, özellikle de daha yüksek bir fiyat komuta konumda konum onları şarj edebilirsiniz yapmak SONY vs bilinmeyen marka düşünüyorum.
*

Eğitim? Çok zeki mi?
*

Yaş?
*

Yer?

Psychographics:

*

Ne kendi kişilikleri vardır? Myers Briggs Myers Briggs Tip Göstergesi adında 4 ana karakteri türleri ve 16 farklı kişilikleri ile psikolojik bir alet tasarladı. Bu 16 kişilikler baskın insan işletim sistemleri, ilişkiler için benzersiz tercihleri her birini oluşturan, karar verme, iş vb tüm karakter tipleri bilmek ve verdikleri yanıtlara tahmin çalışma ve uygulama birkaç yıl, yani dört temel karakteri ile başlamak alır. Wikipedia onları açıklar, ve ayrıca daha burada bulabilirsiniz.

Müşteri Goller:

*

Müşterileriniz ne elde etmek istiyorsunuz? Eğer müşterinin istediği, nasıl çözümler sunabiliriz bilmiyorum?
*

Ne onlar sorunu çözmek istiyorsun?

Diğer Sorular:

*

Ne avantajları müşterilerine önemli? Faydaları bilmek size o potansiyel yararları ve Spike faiz reklamını sağlar. Bazen yararları yüzey altında olabilir ve bazı analiz gerektirir. Örneğin bir kişi kilo isteyen iyi bakmak istiyor, ama neden? Belki yeteneği potansiyel ortaklar için çekmek için geliştirmek.
*

Sorularınız müşterilerinin çoğu sorun ne? Müşteri, sağ web sitesi metni bunları adres veya SSS bölümünde soracak soruları bilerek. Ben kopya doğrudan sahip cevaplar SSS bunları koyarak daha iyi eser bulundu.
*

Ne müşterilerinizin itirazları nelerdir? İnsanlar doğal olarak diskalifiye için ürün ve gerekçeler aramak direnmek için gidiyoruz. Bunlardan bazıları, döner vb kendiniz, onları kabul ve sipariş müşteri silahsızlandırılması yanıtları teklif itirazlar kadar getirin daha düşük bir fiyat rekabeti tarafından sunulan, kalite endişeleri, nakliye içerebilir.
*

Ne sorun veya diğer ürünler ile ana hayal kırıklıklarının nelerdir? Müşteriler bir rakip hizmet, kalite veya diğer faktörler, teklifinizi Satışı bu puan kullanımı ile sinirli vardır.
*

Ne garantisi nedir? Bazen koşulsuz% 100 geri ödeme garantisi satış yapabilmek için (ürüne bağlı olarak) gereklidir. Eğer hizmetleri sunmak, işler biraz daha karmaşık ama doğrudan geçmiş ve mevcut müşterilerine sevk güzel çalışıyorlar.

  • Reklam Alanı

Yorumlar

1 Yanıt to “Dönüşüm Oranı Optimizasyonu”
  1. DesingXxKod dedi ki:

    Paylaşım İçin Teşekkürler 😉

Yorum Yazın