Bedava Blog Servisi

Tarih: Mart 14, 2010 | Yazan:  
Kategori: Wordpress Bu makale toplam 1.996 kez okundu.

Özellikle seo yarışmalarında ön plana çıkarılan blog servislerine bir yenisi eklendi. Bedava blog sitesi sahibi olmanız artık günümüz internetinde hiçte zor değil. Fakat bu servisler ücretlide olsa uzun ömürlüler mi? 2000’li yılların başında bu servis sağlayıcılarından birisi olan mynet bile 2002-3 yılında blog veritabanlarını açıklama yapmaksızın temizlemişti. Fakat bu servisi sizlere önerebilirim. Bu servis için özellikle bir dedicated kiralanıp cache özelliklerine kadar modifikasyon yapıldığına şahit oldum.

Marka olmak için artık gerçekten o işe emek verilmesi gerekir. Eskiden herkes ücretsiz host peşinde koşarken şimdi domain reglemek artık marketten su almak kadar kolay. Ama şuan ki google algoritmasında ise bu işi bilmeyenler için gerçekten boşa vakit. Blog servis sağlayıcılarında ise sub blogların ve temaların bile özellikle seoya uyğun olarak kodlanıp, eklentiler yapıldığına bir çok kez sahit olduk. Yani bir şiir seven birisi bile bilmis.net‘ten bir kişisel blog servisi açşa bile paneline eklenmiş olan özel twitter tools eklentisi sayesinde bile açmış olduğu konuları 10’da google’a indexletebilir ve emek vererek yazdığı özgün şiirine bir ziyaretçi kitlesi oluşturması mümkün.

Peki blog servislerinden gerçekten para kazanılabilir mi?
Belli başlı webmaster forumlarında sık rastladığımız bir olay aslında, binlerce hiti olan bloglar ucuz miktarda kimi zaman satılığa çıkarılır ve kazanıldığı gelirlerde karşıtında belirtilir. Kendi hostunuza açacağınız bir site kadar gelir kazanmasanızda yine cüzi miktarlar kazanılması söz konusu, bu blog servisleri daha çok internette bir blog sistemi sahibi olmak isteyen kullanıcıları için birebir gözüksede aslında günümüzde gerçekten bu işi bilen bir yazılımcı bile kişisel günlüğü blogspottan sağlamakta.

  • Reklam Alanı

Yorum Yazın