WordPress İpuçları ve Teknikleri

Tarih: Mart 6, 2010 | Yazan:  
Kategori: Wordpress Bu makale toplam 1.750 kez okundu.

WordPress en popüler en iyi açık kaynak CMS blogu. Onun popülerliğini aşağı bunun sık hackerlar ele geçirmek için web sitenize bozmak isteyen istismar vardır. Aslında, benim 8 Temmuz 2009 ve 23 Kasım 2009 tarihleri arasında engel 716 hack saldırıları ile çalışmak WordPress siteleri. Hack saldırılarına önlemek için önemli bir yolu güncel WordPress kadar tutmaktır. Bu yazı size gösterecektir nasıl.

Biri en yaygın yöntemlerden hackerlar tarafından kullanılan WordPress güvenlik açığını aramak olduğu saldırıda umut sitenin WordPress sürümü için bakarak. Bile WordPress sürümü bilmiyordum (bazı yöneticileri), hala bir deneme ve bilinen istismarlar hatası yapabilir eğer iş görmek için bunu gizler.

Olarak WordPress yaratıcıları tarafından tavsiye, son derece web sitenize olabildiğince sık olarak yüklü WordPress güncellemek için önemlidir. Ancak tüm web sitesi geliştirme senaryolarda, basit değil, güncelleme ve yöneticileri çok kolayca kendi web sitesi WordPress güncellenmesi önlemek için ciddi hatalar yapmak.

Bu yazı WordPress güncelleştirme hakkında eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu çok, özellikle eğer hala WordPress için yeni ve planı onunla hergün çalışmak önemlidir. Eğer hazırsanız, o zaman okumaya devam.

WordPress Core Dosya ve Temalı Dosyalar

Nispeten az kişi WordPress güncelleme ilkeleri anlamak; bunlar genellikle açık değildir, özellikle yeni kullanıcılar için vardır. Çünkü onlar mevcut tasarım ve web sitesinin işlevselliği etkileyebilir korkmuş bile uzmanlar WordPress güncellemek için isteksizdir. Bu korku ve isteksizlik WordPress güncellemek için altında yatan neden WordPress çekirdek ve tema dosyaları operasyon bilgi eksikliğidir.

WordPress çekirdek dosyaları GEREKLİ WordPress tarafından normal web sitenize çalışmasına olan dosyalardır. Onlar sizin tarafınızdan indirilen olanlar http://wordPress.org/download/. Ne zaman, zip dosyası özü ve klasördeki dosyaları görüntülemek, onlar çekirdek dosyalar şunlardır:

WordPress core dosyaları nasıl web sitesi bir web tarayıcısı kullanarak bakacağız dikte değildir. Çünkü onlar değil “temalı DOSYALAR denir olmasıdır.” Tema dosyaları göz dikte ve web sitenizin hissediyorum. Tema dosyaları da nereye Web yöneticilerinin aletler ve fiş dolu yararlanabilirsiniz-ins daha fazla web sitesi görünüyor, ve hatta olanlar web sitenizin kullanıcı deneyimini etkileyen kurmak özelleştirmek gibidir.

WordPress temalı resimler NOT WordPress indirme paketi dahildir / core dosyaları. Yanı sıra fiş kendi tema seçerek sorumlu-ins ve widget blogunuza çalıştırmak için gereken.

Bu yolu içinde tema dosyaları kaydedebilirsiniz: / wp-content/themes ve plug-in bu yolda ins: / wp-content/plugins

Varsayılan olarak, WordPress “ve” varsayılan “temaları paketinde, ayrıca” Akismet “ve klasik olan” Hello Dolly “plug-dizininde. Eğer bir tema veya fiş ekleme-in blogunuza, ya bu iki dahili temalar yılında seçebilir ve temel eklentileri etkinleştirin.

Ancak, zaman yaklaşık% 99, WordPress kullanıcıların kendi tema seçin ve kendi eklentileri ekleyin. Dolayısıyla tema dosyaları aşağıdaki gibi görünecektir:

Kırmızı kutusunun üzerinde içinde yeni tema dosyaları eklenir. Web sitesi Yukarıda gösterilen “duvar halısı-theme.1.3.5” teması kullanır ve eklentisindeki dizinine, o “ve benzeri varsayılan ek olarak yeni eklentiler,” autosaveoff, “disableautosave ekler dahil dosyaları.

  • Reklam Alanı

Yorum Yazın