WordPress Veritabanı Eğitimi: Güvenlik, ve Verimlilik İpuçları Yedekleme

Tarih: Şubat 18, 2010 | Yazan:  
Kategori: Wordpress Bu makale toplam 1.871 kez okundu.

WordPress şu anda en önemli açık kaynak web yayıncılık yazılımıdır. O, kendinden arasında değişen farklı uygulamalar vardır-yayın içeriği tam teşekküllü bir içerik yönetim sistemi olarak oyunculuğa (blogging). Ancak, sadece birkaç öğreticiler olan WordPress operasyonların çekirdek olduğunu WordPress veritabanı, ciddi önem verir. Bu eğitimde bu durumun düzeltilmesi için çalışıyor.

Hepimizin bildiği gibi, WordPress PHP is güç olan MySQL veritabanı bağlıdır dinamik web platformu; içerik ve web sitesi ayarları dahil her şey, içinde saklanır.

Bu eğitimde WordPress MySQL veritabanı ile çalışan bazı yarı-gelişmiş ipuçları ve teknikler içerir. Bu eğitimde, her web sitesi WordPress geliştiricisi olan bilmeli üç önemli konuları öğreneceksiniz.

Öncelikle, bazı WordPress veritabanı güvenlik ipuçlarını öğreneceksiniz. Bir uygulamanın aşağı iki tarafın da WordPress sık sık saldırıya ve web yayıncılık yazılımı arasındaki son derece tanıdık veritabanı yapısı ve genel popülerlik nedeniyle hackerlar tarafından istismar edilir. Neyse ki, WordPress olası kullanımına karşı korumak için sık sık güncellemelerini sağlamak yaratıcıları (bu nedenle düzenli olarak WordPress sürümünü güncellemeniz gerekir is). Bu eğitimde de SQL enjeksiyon gibi yöntemler kesmek yapmak veritabanı sertleşmesine bazı yollar önerir imkansız bak.

İkinci olarak, nasıl bir WordPress veritabanı yedekleme öğreneceksiniz. Hepimizin bildiği gibi, web tahmin edilemez. Herhangi bir zamanda, kaza olabilir; bu barındırma ajansı alma istismar içeren dosyalar ve silinmiş bir hacker tarafından. Yedekleme olmadan, baştan başlamak mümkün olabilir. Bu yüzden sık sık WordPress veritabanı yedekleme yapıyor çok yararlıdır.

Üçüncü olarak, nasıl WordPress veritabanı daha verimli hale öğreneceğiz. WordPress bazı web siteleri çok sınırlı bir ortamda birden fazla veritabanı oluşturma izin vermez barındırılan. Ancak, birden fazla veritabanı oluşturarak çeşitli WordPress uygulamalar (örneğin için İngilizce içeriği için ayrı bir MySQL veritabanı ve sahip yararlı olabilir başka bir özelleştirilmiş Fransızca tabanlı içerik için). Bunu yapmak zor bir şey olabilir ve bu ders, öneriler ne kadar etkin WordPress farklı uygulamalar için tek bir MySQL veritabanı ele almak için yapılmış.

  • Reklam Alanı

Yorum Yazın