Mıcrosoft, Yahoo’yu Satın Almakta Kararlı

Tarih: Ağustos 18, 2008 | Yazan:  
Kategori: Yahoo Makaleleri Bu makale toplam 1.271 kez okundu.

Microsoft Corp, Yahoo’nun 44.6 milyar dolarlık teklifi kabul etmemesini “talihsizlik” şeklinde niteleyerek, Yahoo’yu satın almakta karalı olduklarını açıkladı.

Microsoft Corp, Yahoo’nun 44.6 milyar dolarlık teklifi kabul etmemesini “talihsizlik” şeklinde niteleyerek, Yahoo’yu satın almakta karalı olduklarını açıkladı.
Microsoft dün yaptığı açıklamada, gerekli olan şartları yerine getirerek Yahoo’ya tekliflerini sunacaklarını ve alım-satım işlemini gerçekleştireceklerini belirtti.
Microsoft’tan bir yetkili, “Hissedarlara, şirkette üst seviyede yer alma fırsatı sunuyor ve yüksek bir değer teklif ediyoruz. Bu birleşme müşteriler, yayıncılar ve reklamcılara sonuç verici çözümler sunarken, diğer taraftan da internet hizmet piyasasında rekabet edebilmeler içini kendilerine daha iyi bir pozisyon öneriyor” dedi.
Yahoo’nun kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Jerry Yang yaptığı açıklamada, “Uzun ve dikkatli değerlendirmenin ardından, yönetim kurulu Micsosoft’un yaptığı teklifin Yahoo’un gerçek değerinin çok altında olduğuna karar verdi” diye konuştu. Microsoft, daha önceki teklif ettiği miktarda ne gibi bir değişiklik yapayacağı konusunda bir açıklama yapmadı.
Yahoo dün sabah yaptığı resmi açıklamada, Microsoft’un 44.6 milyar dolarlık satın alma teklifini, şirketin gerçek değerinin 12 milyar dolar altında bulduğunu belirterek reddetmişti. Yahoo, hisse başına yapılan 31 dolarlık teklifi, şirketin gerçek değerinin çok altında bulduğunu ve her hisse için 40 doların altındaki teklifleri değerlendirmeyeğini bildirmişti.

kaynak: nethaber

  • Reklam Alanı

Yorumlar

2 Yanıtlar to “Mıcrosoft, Yahoo’yu Satın Almakta Kararlı”
  1. Erman CAN dedi ki:

    Teşekkürler, çok değerli bilgiler.

Yorum Yazın