Optimizasyon Yahoo

Tarih: Mayıs 15, 2009 | Yazan:  
Kategori: Yahoo Makaleleri Bu makale toplam 1.779 kez okundu.

Google bu gün, ama Yahoo hala trafik saygıdeğer bir miktar gördüğü arama alanı kendi gibi görünebilir. Google’ın aksine Yahoo bir içerik üreticisi de bir arama motoru gibi; ayrıca, bir algoritma olarak başlangıçta didn’t tabanlı arama motoru. Nasıl bugün etkiler? Eğer sitenizin Yahoo kullanıcıları tarafından görüntülenen almak için çalışıyoruz Peki sizin için anlamı nedir? ComScore istatistikleri için answers.According için okumaya devam edin, Yahoo arama motoru pazar payı yaklaşık% 20 tutar. Compete.com Ayrıca, Yahoo% 19.4 vererek bu destekler. Hitwise ödül Yahoo 22,55%, böylece Yahoo ABD’de arama motoru pazar payı yaklaşık% 20 tutar söylemek güvenli.

Bu rakam İngiltere, Kanada ve diğer ülkeler için. Yahoo Inc ilk olarak 1994 yılında Jerry Yang ve David Filo tarafından bir web dizini olarak farklıdır. Orijinal URL akebono.stanford.edu açma / Yahoo ve ikamet adı Yahoo “Ancak bir başka Hiyerarşik işgüzar Oracle tercüme.” Biraz için Yahoo ayakta tutan sonra, kurucularının iş potansiyeli görüp yatırım $ 3 milyon çekti. 8 Mart, 1997 tarihinde, Yahoo Rocketmail olan Yahoo Posta oldu satın aldı.

Yahoo Arama Teknoloji
Yahoo Google ile dört yıl için arama dış kaynaklı. Bu ortaklık 26 Haziran 2000 tarihinde başladı ve Şubat 2004 yılında sona erdi. Bu Yahoo ve Microsoft bir iş olarak arama önem sonra sona erdi. Yahoo $ 1,6 ve Inktomi arama motoru için $ 280 milyon Overture satın aldı. Yahoo Search Marketing, ve diğer arama teknolojileri ile Yahoo Arama birleştirilebilir edildi Inktomi Overture yeniden adlandırıldı.

Hareket Google’ın arama yakın tekeli sona erdi.

Yahoo Arama Ortaklıklar
Yahoo AllTheWeb ve AltaVista için arama sonuçları veriyor.

Optimizasyon Yahoo – Yahoo’s Ekonomi Modeli

Yahoo ücretli dahil programı Yahoo Arama Gönder Reklamverenlerin doğal arama sonuçlarına site koymak sağlar çağırdı.

* Arama Gönder Basic – düşük bütçeleri küçük siteler için tasarlanmıştır. 5 URL’lerini kadar. Ara Pro şirket düzeyinde müşterilere – 5000 $ minimum için Gönder

*Bu klasik tıklama başına ödeme modeli Siteleri genellikle izin verilir aksi cezalandırılabilir olacağını bazı gizleme ve diğer şüpheli şeyler ile kaçmak Arama Gönder kullanır. Çünkü daha fazla sayfa kriterler. Yahoo de tıklama başına ödeme reklamları arama sonuçlarının yanı sıra hizmet karşı önyargılı için Yahoo arama teknolojisini kuvvetleri Yahoo Arama gönderin programı genellikle, Yahoo arama sonuçlarında acıyor. PPC reklamları üst, alt ve sağ tarafında bulunmaktadır.

Yahoo 4 kadar crams – 5 PPC reklamları üzerine, arama motoru daha az bilgi alakalı hale odaklı. Bir arama motoru olma üzerine, Yahoo portal olarak hizmet vermektedir. Aslında, daha önceki ilk iş modeli etrafında oldu, portal, arama sırasında, daha sonra geldi. Yahoo, web üzerinde bir içerik otorite olmak istiyor, ve kendi içerik üreten para harcadıysanız. Arama sonuçları da bu içeriği doğru önyargılı vardır. Bazı örnekler: Yahoo Answers, Yahoo Emlak, Yahoo Spor, Yahoo Lifestyle, Yahoo Sağlığı ve çok daha fazlası.

Yahoo Sağlama
Yahoo 50 alımlar üzerindeki doğum beri yapmıştır. Bazı en önemlileri şunlardır:
* 8 Ekim, 1997: Dört 11 (Rocketmail), which Yahoo Posta oldu), 92.000.000 $.
* 1 Nisan 1999: Broadcast.com olan LaunchCase oldu, $ 5700000000.
* 28 Mayıs 1999: Geocities , bir web olan Yahoo Geocities, $ 3600000000 oldu barındırma hizmeti.
* 14 Haziran 2003: Overture, ve Yahoo Search Marketing $ 1630000000.
* 23 Aralık 2002: Inktomi olan Yahoo Arama, $ 235,000,000.
* 12 Aralık 2005: Del oldu oldu . icio.us, şimdi delicious.com, 20.000.000 $.
* 12 Şubat 2008: Video on Demand olan Yahoo Video, 160.000.000 $ oldu

Yahoo Arama için optimize
Yahoo arama sonuçlarında gösterilmesi için en hızlı yolu arama Gönder Programına katılmak için Yahoo ödemek için. Sitenizi gönderdikten sonra, Yahoo endekslenecek site şapırdatarak yemek Tarayıcımız göndermek ve inceleme için bir Yahoo editörleri tarafından çıkarmak.

Google sonra iseniz, önce Google üzerinde görmek Yahoo sıralaması görmek için bekliyor.

Linkler ve Açık sayfa Faktörleri
Yahoo hakkında daha fazla değer yerler Google daha sayfa faktörler yapar. Yahoo süre daha bağışlayıcı Google sayfaları genellikle çok gelen demir metin, başlık, H1 ve H2 bir anahtar kelime hedefli ile başlıklarını hizalanmasını filtrelemek için, amacı olacaktır. Yahoo da çok daha Google’a bağlantı kalitesi üzerinde daha kolaydır. Google üst bir güç bağlantıları ağır, Yahoo çok spammy bağlantılar Google bırak da sayılır.

Ancak, çok fazla spammy bağlantılar. Yahoo daha sitenin hoşgörülü Google sıralaması geniş bağlantıları zarar veremez çünkü dikkatli olun. Ben bir teknik Patrick Altoft ile bağlantı Bina Secrets dön bağlantılandırma Uzmanlar tarafından Açığa kimden paylaşılan geçmişte bir makale yaptı: “Ben bu MSN ve Yahoo, Google farklı bağlantılar göreceksiniz link pelerin. Örneğin, eğer bin ile bir site vardı sayfaları, bir sitenin bir diğer siteler için geniş bağlantı eklersiniz.

Çok Google’ın site geniş bağlantı görmedim, ama MSN ve Yahoo yaptım bazı basit gizleme yapar. Bu, gerçekten bağlantı kurma agresif izin verir için Yahoo ve MSN ve Google ile bir bayrak yükseltmez. 2 arama motorlarında tek olan bağlantı profili zarar vermeden hızlı sıralaması elde Önemli. ”

Görüldüğü gibi, size çok uzak Yahoo Google’a göre daha fazla alabilirsiniz. Yahoo da bağlantılardan bir sayfaya gitmek bağlantılara bir site ne alaka düzeyini belirlemek gitmek Vs görünüyor. Teknoloji ve aşağı tarafında bu bağlantı yaş ve bağlantı alan sayılmaz yapmak Google, bu nedenle bunların sonuçları işlemek için kolay bu kadar. Sayfalar yeni sitesinden de sürece hedeflenen çapa metni sadık olan yapabilirsiniz. Daha çapa metin ile agresif olarak tamam, ama Google’daki ayakta zarar dikkat ediniz.

Site Yaşı
Yahoo site ve etki alanı yaşı, ancak bazı yerlerde ağırlık Google kadar değildir.

İnsan Editörler
Yahoo indeksini inceleme ve kredi kartları, Viagra, krediler ve diğerleri gibi bazı popüler kategorileri için arama sonuçları ayarlamak bilinir. Ne zaman ara Gönder, site kullanım varsayılan olarak insan editörler tarafından gözden geçirilir.

Dizin temiz tutmak için, insan editörler rekabet kategorileri gözden geçirin. Bir site kaliteli bir süre düşük kaliteli veya spam siteleri kolayca düşüş olabilir bu, arama sonuçları üzerinde bir artış verilebilir. Bu nasıl gözden geçirme süreci Yahoo eserlerini net değil. Google matematik öncelikle dayanmaktadır ve siteler algoritmaları tarafından işaretlenir incelemek için insan editörler kullanır, Yahoo% 100 manuel gitmek ve bölüm değerlendirme yapmak algoritmalar için uygulanacaktır.

Yahoo Spam ne düşündüğü görmek için Yahoo Arama İçerik Kalitesi Yönergeleri kontrol edebilirsiniz. Bir site işaretlediniz alır, onu temizlemek ve ardından gerekir Yahoo arama sonuçlarında geri koymak.

Tarayış
Yahoo güzel web tarama iyi olduğunu. Bir Yahoo’da iyi özellikleri Yahoo Site Explorer ve Arama Komutanlığı, hangi rekabetçi bağlantı analizi ile yardımcı. Bu Google, spam saptamakta o, bu kadar çok spam tarayışına iyi değil.

Spam
Yahoo editöryel bağlantılar spam bağlantılar farklı sorun var; Google bu kadar iyi olacaktır. Bu kısmen Yahoo’da ekibinin doluluğu çok ilgisiz cephede kaynaklanıyor. Google’s 20.000 çalışanı öncelikle aramada çok ilgisiz projeler üzerinde, Yahoos 15.000 personeli iş odaklanır.

Yahoo içeriği daha arama teknolojisi hakkında daha fazla odaklanma ihtiyacı ürünler bazlı arama arenada Google’ın yol azaltmak için.

Yahoo Araçlar

Yahoo en iyi araç ve özellikleri şunlardır:
Yahoo Site Explorer – Bu araç bağlantıları büyük bir bölümünü, Yahoo bilincinde olduğunu gösterir dahil (ancak hepsi). Herhangi bir web sitesi Bunu, bu bir düzgün rekabet bağlantı aracı için. Bir çok SEO Yahoo bağlantılar Google önemi yoktur söylüyorlar, ama Google, site için gelen bağlantıyı tercih göstermek değil, bu bizim sahip tek araçtır duyarsınız. Özellikleri “tüm sayfalarda Inlinks yer”, “URL inlinks,” Bu etki alanı dışında inlinks. ” Ayrıca bağlantı veri Majestic SEO ve Linkscape kullanabilirsiniz.

Yahoo Anahtar Kelime Aracı – Bu araca erişmek için, Yahoo Search Marketing hesabım olması gerekir. Kadar anahtar kelime aracı için Eğer bir hesap açmak onları $ 50 ve ödeme, sadece kayıt adımları izleyin istemiyoruz; gerçekten kayıt bitirmek için araç kullanmak gerekmez.

Gelişmiş Arama – aramak için gelişmiş arama aracını kullanın. Gov,. Chepon ve kaliteli bağlantılar. Gerçekten onay kutularını bu amaçla.

Yahoo Evrensel Arama – Yahoo Google yol izledi ve Evrensel Arama tanıttı tasarlanmış bulabilirsiniz.

Yahoo Haritalar – Yahoo, bir harita servisi Yahoo Haritalar adı sahibi ve “veya” Montreal Limuzin New York pizza “gibi yerel arama sonuçları için işletme listeleri özellikleri.” Sonuçlar, Google, ancak benzer üç liste ile sınırlıdır.

Videolar ve Resimler – Yahoo da harmanlayarak video ve fotoğraf arama sonuçlarında. Ayrıca Honda gibi marka aramalar için video reklamları içeren ile denediği. Bir noktada bu Yahoo Honda için “Ara” gibi bir şey çıktı sonuçları Honda-video ve bir araba detaylı açıklamaları ile listesini sponsorlu. Ünlü arama görüntülerin çok verim verdi TV’de bir kampanya oldu.

Yahoo da Flikr, popüler görüntü web sitesi barındırma, bu yüzden önyargı Flikr yolunda kendi sonuçları vardır.

Haberler – Yahoo Haberler Google Haberler benzer bir şekilde, ancak kendi içeriğine yönelik bir önyargı daha fazla çalışır. Politikacılar, ünlüler ve bu haber çok teşekkür ederiz ve karışımlı haber sonuçları göreceksiniz herhangi bir anahtar kelime arayın.

Yahoo Sonuç Agresif optimizasyon gerçekte Google sıralaması zarar veremez. Olarak Google sıralaması ve maliyet gelir gelmez Yahoo hala önemli pazar payına sahip (~% 20), bu nedenle bazı trafik için optimize etmek için, sürece anlamlıdır. En hızlı yolu Yahoo arama sonuçlarında özellikli olmaktır Yahoo Arama gönderin program sayesinde.

  • Reklam Alanı

Yorum Yazın